Plotostřihy Husqvarna

Zaostřete i na nabídku » nůžky na větve | plotostřihy | drtiče a štěpkovače | štípače dřeva | postřikovače | sekery a mačety

Plotostřihy neboli nůžky na živý plot jsou nenahraditelnými pomocníky každého zahradního sochaře. Z živých plotů s nimi vystříháte dílo, za které by se nestyděl ani samotný Michelangelo. A to za zlomek času a námahy, kterou byste práci věnovali s běžnými nůžkami na keře. Díky ergonomickému úchytu plotostřihů se navíc nemusíte bát bolesti zad či paží (zvlášť pokud máte kvalitní pracovní rukavice). Na své dílo budete i po celodenní práci hledět s nadšením a pýchou.

Dopad na ovzduší a životní prostředí

Plotostřihy dělíme dle pohonu na benzínové, akumulátorové a elektrické. Absolutním základem u benzínových nůžek je v dnešní době kvalitní motor s kontrolou emisí. Z důvodu zdravějšího pracovního prostředí obsluhy, okolí i celé planety však doporučujeme využívat spíše elektrické či akumulátorové nůžky na živý plot. Nižší výkon nekompenzují pouze ekologickým chodem motoru. Díky absenci benzínového motoru jsou lehčí a snadněji se tak s nimi stříhá.

Oboustranné x jednostranné plotostřihy

Oboustranné stroje mají většino nastavitelnou zadní rukojeť. Ta poskytuje vyšší flexibilitu a lepší ergonomii při stříhání živých plotů shora i z boku. Oboustranný plotostřih se tak nejlépe hodí pro tvarování živých plotů. Jednostranné varianty jsou naopak uzpůsobeny co nejlehčímu stříhání rovně. Protože se zuby nacházejí jen na jedné straně lišty, můžete mít delší nože, aniž by byl stroj příliš těžký. Delší nůž pak umožňuje stříhat větší plochy jedním pohybem.

Potřebujete teleskopické plotové nůžky?

Jilm, tůje i další oblíbené keře dokáží růst opravdu rychle. Již za dva roky tak můžete mít na zahrádce místo plotu vysokou hradbu, z jejíž údržby se stane hotové peklo. Problémům však můžete snadno předejít zakoupením plotostřihu s teleskopickou rukojetí.  Teleskopické plotové nůžky se stanou efektivním prodloužením vašich rukou. Ladně kopírují pohyby obsluhujícího a umožňují tak precizně opracovat vysoké keře či dřeviny, které by byly bez žebříku nedosažitelné.

Maximální komfort při práci

Pokud chcete, aby bylo pro vás stříhání co možná nejpohodovější, doporučujeme si připlatit za modely s pokročilejšími funkcemi. Možnost nastavit stříhací hlavu v úhlu zlepšuje dosah a rychlost při stříhání jak nízkých, tak vysokých živých plotů. Nastavitelná hlava také pomáhá udržet zdravý postoj při práci. Profesionální nůžky na stříhání křovin by také měly mít účinný systém tlumení vibrací. Mechanismus blokuje vibrace z těch částí stroje, které jsou v kontaktu s obsluhou. Plotostřih je tak jednodušší držet při chodu v rukou.

Sázka na jistotu? Plotostřihy Husqvarna

Marně byste hledali někoho, kdo to se dřevem umí lépe než Švédové. Přístroje od Husqvarny jsou navrhovány pro snadnou, bezpečnou a precizní práci. Obsluhu jejich plotových nůžek tak zvládne bez problémů každý. Zejména pokud sáhnete po jednom z akumulátorových strojů. Jejich nízká hmotnost je při parných letních dnech k nezaplacení.

Nejprodávanější

Plotostřih 522HDR75X HUSQVARNA
Plotostřih 522HDR75X HUSQVARNA
do 3 dnů
Kód: 9676584-01
 
22 499 Kč
Aku plotostřih 520 iHD60 (bez baterie a nabíječky)
 
14 099 Kč
3 položek celkem
Aku plotostřih 520 iHE3 (bez baterie a nabíječky) Husqvarna Kód: 9679158-13
Aku plotostřih 520 iHD60 (bez baterie a nabíječky) Kód: 9679156-05
Plotostřih 522HDR75X HUSQVARNA
22 499 Kč
Kód: 9676584-01