Zima na zahradě

Zima už klepe na dveře, krátící se dny už mnoho sluníčka neslibují, to ale neznamená, že zahradu ponecháme svému osudu. I když se na ní zdánlivě už nic neděje, musíme ji pečlivě připravit na to, aby v pohodě přečkala zimu.

Nezapomeňte na tyto důležité aktivity, aby byla Vaše zahrada připravena se na jaře opět v plné kráse probudit:

1. Prořezávání stromů patří k základní péči o jejich zdraví a je předpokladem dobré úrody. Prořezem zajistíte dostatečný průchod světla k pupenům a květům, což znamená bohatší úrodu. Starší stromy se omladí a vytvarují. Řezem se odstraní případné zárodky chorob. Konec zimy a brzké předjaří, tedy doba vegetačního klidu, je ideální pro jejich prořez. 

-> Prohlédnout nabídku zboží k prořezu stromů

2. Nezapomeňte také na prořez vašich keřů – rybíz, maliník, ostružiník a angrešt. Na zkrácení drobných výhonů a tenkých větví vám budou stačit klasické zahradnické nůžky. Pro odstranění silnějších větví použijte pákové nůžky, pro prořez velkých větví je ideální použít zahradnickou pilku.

-> Prohlédnout nabídku zboží k prořezu keřů

3. Pokud již napadla první sněhová pokrývka je důležité být připraven - mimo všemi neoblíbené odklízení zasněžených cest je důležité se věnovat i stromům a záhonům, větší množství sněhu škodí okrasným stromům na zahradě, jakmile začne více sněžit ho raději setřeste. Přebytečný sníh můžete nahrnout na záhony, bude sloužit jako tepelná izolace a závlaha.

-> Prohlédnout nabídku zboží k zimní údržbě a úklidu sněhu

4. Po prostřihu všech keřů a stromů je třeba řešit problém, kam se vzniklým odpadem. Na každé zahradě vzniká během celého roku hromada odpadu, který je třeba odstranit, řada lidí si s ním však neví rady a zbavuje se ho různými způsoby. Přitom je všechny větve, kůru, ale třeba i trávu dokáží zpracovat výkonné drtiče a štěpkovače. Drť poslouží jako mulčovací materiál i jako základ do kompostu a štěpky nám poslouží jako mulč nebo palivo.

-> Prohlédnout nabídku zboží k drcení větví

5. Dopřejte půdě všeho potřebného, aby si přes zimu odpočinula. Pokud není půda zmrzlá, můžete vzít rýč a dokončit rytí záhonů, které jste nestihli dodělat na podzim, můžete také využít perfektní příležitosti a zrýt dosud neosázenou plochu a rozšířit tak svoji zahrádku. Na větší plochy doporučujeme rotavátory nebo výkonné kultivátory, které půdu zorají do pořádné hloubky a dopřejí ji odpočinek, který si zaslouží.

-> Prohlédnout nabídku zboží k rytí a úpravě půdy

6. Pokud v zimě topíte dřevem, určitě víte jak náročné je připravit zásobu dřeva na zimu, pokud vám stále leží na dvorku velká polena a nechcete si zhuntovat záda, popřemýšlejte o štípačce, která se i na další zimy nadře za vás a ušetří drahocenný čas. 
Samozřejmě myslíme i na svalovce a dřevorubce, ti budou potřebovat po ruce sekeru, se kterou spolehlivě zpracují hory dřeva. 

-> Prohlédnout nabídku zboží ke štípání dřeva


7. Ať je zima zasněžená nebo ne, každý ví, že je důležité se do nízkých zimních teplot při práci pořádně obléct - od bund k teplým kalhotám, až po termoprádlo nebo nákrčník. Prohlédněte si naši nabídku oblečení, které vám poskytne maximální komfort a stane se absolutní nezbytností pro každou venkovní dřinu. 

-> Prohlédnout nabídku zimních pracovních oděvů


8. Před každou zimní sezónou je důležité správně uskladnit zahradní techniku. Pečlivě ji očistěte od zbytků hlíny a trávy. U benzínových strojů dolijte nádrž až k hrdlu - zabráníte tím korozi a zvodnatění. Veškerou techniku skladujte v suchu. 
Vlastníte robotickou sekačku a nevíte si s ní rady? Nabízíme Vám řešení - postaráme se o Vám o ni. Automower je plný elektroniky a pro jeho životnost je důležité, aby o něj bylo přes zimu dobře postaráno. Nabízíme uskladnění robotické sekačky v prostorách s vhodnou teplotou a pravidelnou péči o baterii sekačky v kombinaci se zimní údržbou.

Nejprodávanější

Akumulátorová pila 542i XP Husqvarna
21 499 Kč –5 %
Původně: 21 499 Kč  (–5 %)
20 352 Kč
Vertikutátor Billy Goat CR550H
54 329 Kč –35 %
Původně: 54 329 Kč  (–35 %)
35 044 Kč
Hydraulický naviják pro 18 a 22 TON VARI
 
14 990 Kč
Kříž štípací pro 16, 18 a 22 TON VARI
 
1 690 Kč
Kříž štípací pro 8 TON
 
990 Kč
Štípací sekera 1,25 kg BLACK EDITION Granit
 
880 Kč
Stojan ke štípačce 5 TON VARI
 
990 Kč
Motorová pila 592 XP Husqvarna
42 499 Kč –16 %
Původně: 42 499 Kč  (–16 %)
35 499 Kč
115 položek celkem
Nákrčník Xplorer HUSQVARNA
149 Kč
Kód: 5932576-01
Ponožky DOM béžová
+ další
Kód: 1398/35-
Ponožky DOM černá
+ další
Kód: 1404/35-
Ponožky DOM šedá
+ další
Kód: 1407/35-
Ponožky BIHOR maskáčový vzor
+ další
Kód: 1383/35-
Zahradní nůžky Classic GARDENA
270 Kč
Kód: 8754-30
Ponožky BONETE šedá
+ další
Kód: 1395/35-
Čepice černá Xplorer HUSQVARNA
479 Kč –20 %
383 Kč
Kód: 5932537-01
Pila prořezávací skládací, 220mm Husqvarna
479 Kč –16 %
Kód: 5101921-02
Nahoru
Další produkty