Elektrické

Elektrické vyžínače jsou robustnějšími verzemi klasických strunových sekaček. Nesou si tak s sebou jejich výhody i nevýhody. Vyžínače spolehlivě zvládnou úpravu trávníku a díky nižší hmotnosti .

Posekejte si trávník i díky strojům z oddělení » křovinořezy Husqvarna | Honda | benzínové | elektrické | aku vyžínače | příslušenství

Vyžínač využijí všichni, kdo nejsou zrovna statnými chasníky. Protože jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje, snadno se s nimi dostanete i na hůře přístupná místa, kde byste s klasickou sekačkou na trávu na kolech nebo s křovinořezem operovali marně. Vždy však musíte počítat s přítomností elektrického kabelu a příhodně umístěnou zásuvkou nebo centrálou.

TIP: Elektrické vyžínače můžete napájet i bez přímého zdroje elektřiny pomocí elektrocentrál.

Vyžínače – jaké mají nevýhody?

Na vyžínač oproti křovinořezu nemůžete na něj použít pilový kotouč. Sekat se tedy dá pouze strunou. Vyžínačem proto dožínáte detaily, které jste nedokázali vysekat sekačkou – např. kolem záhonků a obrubníků. Na vzrostlejší trávu se proto bude hodit spíše křovinořez.

A kde naopak vyžínače oceníte?

Levnější modely jsou často závislé na připojení do elektrické sítě. Kabel omezuje při práci a hrozí i úraz elektrickým proudem. Toto u vyšších modelů s baterií samozřejmě nehrozí a poskytnou vám veškerou nezávislost. Elektrický motor jim také oproti sekačkám a křovinořezům s benzínovým motorem zajistí tišší provoz.

Obecně se dá říct, že se vyžínače výborně hodí na menší plochy a všude tam, kde je třeba práci po sekačkách na trávu dokončit: na vyžínání trávy kolem stromů, chodníků a domu.

Nejprodávanější

Elektrický trimmer SmallCut 300/23 GARDENA
 
1 093 Kč
1 položek celkem
Elektrický trimmer SmallCut 300/23 GARDENA
1 093 Kč
Kód: 9805-20