Nůžky na živý plot – plotostřihy

Zaostřete i na nabídku » nůžky na větve | plotostřihy | drtiče a štěpkovače | štípače dřeva | postřikovače | sekery a mačety

Plotostřihy neboli nůžky na živý plot jsou nenahraditelnými pomocníky každého zahradního sochaře. Z živých plotů s nimi vystříháte dílo, za které by se nestyděl ani samotný Michelangelo. A to za zlomek času a námahy, kterou byste práci věnovali s běžnými nůžkami na keře. Díky ergonomickému úchytu plotostřihů se navíc nemusíte bát bolesti zad či paží (zvlášť pokud máte kvalitní pracovní rukavice). Na své dílo budete i po celodenní práci hledět s nadšením a pýchou.

Co zvážit, než si vyberete plotostřih

Dopad na ovzduší a životní prostředí

Plotostřihy dělíme dle pohonu na benzínové, akumulátorové a elektrické. Absolutním základem u benzínových nůžek je v dnešní době kvalitní motor s kontrolou emisí. Z důvodu zdravějšího pracovního prostředí obsluhy, okolí i celé planety však doporučujeme využívat spíše elektrické či akumulátorové nůžky na živý plot. Nižší výkon nekompenzují pouze ekologickým chodem motoru. Díky absenci benzínového motoru jsou lehčí a snadněji se tak s nimi stříhá.

Oboustranné x jednostranné plotostřihy

Oboustranné stroje mají většino nastavitelnou zadní rukojeť. Ta poskytuje vyšší flexibilitu a lepší ergonomii při stříhání živých plotů shora i z boku. Oboustranný plotostřih se tak nejlépe hodí pro tvarování živých plotů. Jednostranné varianty jsou naopak uzpůsobeny co nejlehčímu stříhání rovně. Protože se zuby nacházejí jen na jedné straně lišty, můžete mít delší nože, aniž by byl stroj příliš těžký. Delší nůž pak umožňuje stříhat větší plochy jedním pohybem.

Potřebujete teleskopické plotové nůžky?

Jilm, tůje i další oblíbené keře dokáží růst opravdu rychle. Již za dva roky tak můžete mít na zahrádce místo plotu vysokou hradbu, z jejíž údržby se stane hotové peklo. Problémům však můžete snadno předejít zakoupením plotostřihu s teleskopickou rukojetí.  Teleskopické plotové nůžky se stanou efektivním prodloužením vašich rukou. Ladně kopírují pohyby obsluhujícího a umožňují tak precizně opracovat vysoké keře či dřeviny, které by byly bez žebříku nedosažitelné.

Maximální komfort při práci

Pokud chcete, aby bylo pro vás stříhání co možná nejpohodovější, doporučujeme si připlatit za modely s pokročilejšími funkcemi. Možnost nastavit stříhací hlavu v úhlu zlepšuje dosah a rychlost při stříhání jak nízkých, tak vysokých živých plotů. Nastavitelná hlava také pomáhá udržet zdravý postoj při práci. Profesionální nůžky na stříhání křovin by také měly mít účinný systém tlumení vibrací. Mechanismus blokuje vibrace z těch částí stroje, které jsou v kontaktu s obsluhou. Plotostřih je tak jednodušší držet při chodu v rukou.

Sázka na jistotu? Plotostřihy Husqvarna

Marně byste hledali někoho, kdo to se dřevem umí lépe než Švédové. Přístroje od Husqvarny jsou navrhovány pro snadnou, bezpečnou a precizní práci. Obsluhu jejich plotových nůžek tak zvládne bez problémů každý. Zejména pokud sáhnete po jednom z akumulátorových strojů. Jejich nízká hmotnost je při parných letních dnech k nezaplacení.

Nejprodávanější

Sprej na plotostřihové nože, 400 ml Husqvarna
429 Kč –16 %
Původně: 429 Kč  (–16 %)
358 Kč
Plotostřih 525HE4 Husqvarna
Plotostřih 525HE4 Husqvarna
více než týden
Kód: 9679451-01
 
26 999 Kč
Plotostřih 525HE3 Husqvarna
Plotostřih 525HE3 Husqvarna
do 3 dnů
Kód: 9679449-01
 
25 999 Kč
AKU plotostřih 522iHDR60 (bez baterie a nabíječky)
 
15 999 Kč
7AKU vyžínač/plotostřih 215iL/215iHD45 HUSQVARNA (včetně baterie a nabíječky)
12 499 Kč –10 %
Původně: 12 499 Kč  (–10 %)
11 192 Kč
AKU plotostřih 120iTK4-H HUSQVARNA (včetně baterie a nabíječky)
8 699 Kč –9 %
Původně: 8 699 Kč  (–9 %)
7 890 Kč
34 položek celkem
Nahoru
Další produkty