Křovinořezy a vyžínače

Nejprodávanější

 
8 218 Kč
SR 600 zametací válec Husqvarna
SR 600 zametací válec Husqvarna
skladem
Kód: 5371967-01
 
16 347 Kč
Nástavec prodloužený s nůžkami na živý plot Versatool SSHF LE HONDA
9 190 Kč –4 %
Původně: 9 190 Kč  (–4 %)
8 790 Kč
Nástavec s nůžkami na živý plot Versatool SSHH SE HONDA
8 690 Kč –8 %
Původně: 8 690 Kč  (–8 %)
7 990 Kč
Nástavec minirotavátor Versatool SSCL E HONDA
7 490 Kč –7 %
Původně: 7 490 Kč  (–7 %)
6 990 Kč
Nástavec s prořezávací pilou Versatool SSPP E HONDA
6 490 Kč –5 %
Původně: 6 490 Kč  (–5 %)
6 190 Kč
Nástavec zařezávač trávníku Versatool SSET E HONDA
4 390 Kč –9 %
Původně: 4 390 Kč  (–9 %)
3 990 Kč
Žací nástavec Versatool SSBC E HONDA
 
3 990 Kč
Nástavec s foukačem Versatool SSBL E HONDA
3 490 Kč –14 %
Původně: 3 490 Kč  (–14 %)
2 990 Kč
188 položek celkem
Nahoru
Další produkty

S nedokonale posečeným trávníkem a neupravenými tůjemi je konec. Křovinořezy a vyžínače srovnají do latě porost, na který je jiná než strunová sekačka krátká. Pro menší plochy dokonce strunová (vyžínač) klasické sekačky dokonale nahradí Konečně se zbavíte nedostatků kolem stromů. Konečně vytvarujete keře dle libosti. Pozor! Křovinořezy a vyžínače to umějí na trávě pořádně roztočit. Nejlépe je ukočírujete s pomocí nosného popruhu a ochranných brýlí.

Křovinořezy a vyžínače – jak se od sebe liší

Obecně můžeme říct, že ačkoliv jsou oba přístroje často volně zaměňovány, jsou rozdílné. Zatímco vyžínač – vlastně menší ruční sekačka – bývá lehčí konstrukce. Můžeme jej proto považovat za větší strunovou sekačku, vyžínač bývá ale ještě robustnější. A díky možnosti umístění žacího nástavce zvládne i sekání vzrostlé trávy, starých a seschlých plevelů, křovisek a popadaných větviček.

Rozdílný je také způsob držení. Vyžínač (strunovou sekačku) budete držet oběma rukama za rukojeť, křovinořez si vzhledem k vyšší hmotnosti zavěsíte pomocí popruhů na rameno a na záda.

Na co při práci s křovinořezy a vyžínači nezapomenout

Protože křovinořez nesete celou vahou na svých ramenech, zejména při delší práci oceníte nosný popruh, který vám námahu sníží. Na popruzích najdete často i užitečné kapsy na další nářadí nebo na mobilní telefon. Pás má také reflexní prvky, které vaše okolí včas upozorní na probíhající práce.

Nejen létající kamínky, ale také suché větvičky, třísky a ztvrdlé stonky ohrožují vaši bezpečnost. Nezapomeňte si při práci s křovinořezy a vyžínači vždy pečlivě chránit zrak před fatálním poškozením – na to slouží ochranné brýle. Vyberte si správnou barvu skla, které váš zrak ochrání i před UV zářením. Díky vhodně zvolené barvě je využijete i za soumraku, kdy vám zajistí nejen ochranu, ale taky dobrou viditelnost.

A další ochranné pomůcky při sekání s vyžínači a křovinořezy? Obličej vám ochrání i plastový šít nebo síťka. Vaše uši zase speciální chrániče sluchu. Na práci v obtížnějším terénu nezapomeňte na přilbu.

Co zvážit, než si vyberete křovinořez nebo vyžínač:

První otázkou je, jaký typ vegetace budete sekat? Například lesní křovinořezy mají kratší nosnou trubku pro větší manévrovatelnost v úzkém prostoru a ostrý úhel kuželového převodu usnadňuje kácení ve zvoleném směru.

  • Křovinořez by měl mít efektivní antivibrační tlumící systém, protože vysoké vibrace snadno způsobí únavu.
  • Pro maximální efektivitu by křovinořezy měly mít vysoký výkon, vysoký točivý moment a rychlou akceleraci.
  • Rukojeť by měla být nakloněna směrem k trubce, aby nedošlo k nerovnoměrnému rozložení zátěže na záda. Křovinořezy by rovněž měly mít ergonomické nosné popruhy.
  • V naší nabídce naleznete různé křovinořezy, vyžínače a širokou řadu příslušenství, které umožní použít stejný stroj pro vyžínání trávy i pro sekání křovin, keřů a malých stromů. Používejte křovinořezy s popruhy. Popruhy rozkládají zátěž, zvyšují pohodlí a efektivitu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení