Automower 405X Husqvarna

Kód: 9704562-11
51 999 Kč –7 %
Automower405X
51 999 Kč –7 % 47 990 Kč
Skladem

Husqvarna Automower® 405X je vhodný pro údržbu menších trávníků do rozlohy až 600 m2 a díky systematickému sečení poseká trávu v úzkých průchodech, zvládá sečení ve svahu až do sklonu 40 %. Sekačka je vybavena aplikací Automower® Connect@Home se sledováním krádeže GPS a navigací s pomocí GPS, dále také LED světlomety.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Husqvarna Automower 405X je model v řadě X-line, vhodný pro údržbu menších členitých trávníků do rozlohy až 600 m2 včetně úzkých průchodů se svahy až do sklonu 40 %. Sekačka je vybavena komfortními funkcemi, jako jsou elektrické nastavení výšky sečení, funkce TargetHeight, ochrana proti mrazu, časovač podle počasí, s předními LED světlomety, předním nárazníkem a speciálními barevnými kryty kol. Sekačka je vybavena aplikací Automower Connect@Home se sledováním krádeže GPS a navigací s pomocí GPS. Funkce FOTA umožňuje automatickou aktualizaci firmwaru vzduchem. Sekačku lze snadno čistit a omývat hadicí.

Technické parametry
Pracovní kapacita 600 m2
Maximální sklon pracovní plochy 40 %
Šířka záběru 22 mm
Výška sekání, min. - max. 20 - 50 mm
Průměrná doba sečení na jedno nabití 50 min
Typická doba nabíjení 60 min
GPS sledování pro případ odcizení ANO
Řízení pomocí aplikace Connect@Home
Bezdrátové připojení Bluetooth
Typ ohraničení vodič
Hmotnost 9.7 kg

 

Vlastnosti

 • Automower Zone Control s technologií AIM - Funkce Automower Zone Control umožňuje snadno vytvářet pracovní oblasti s různými nastaveními a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje větší kontrolu nad trávníkem, takže můžete pro každou oblast použít jiný plán a výšku sečení nebo robotické sekačce zabránit v sečení vybraných oblastí.
 • Chytré připojení pomocí IFTTT - Pomocí funkce Chytrá propojení v aplikaci Automower Connect nebo vytvořením vlastních flexibilních postupů ve službě IFTTT můžete sekačku Automower ještě více integrovat do své chytré domácnosti. Chcete například, aby se sekačka zaparkovala, když se děti vrátí ze školy nebo když má podle předpovědi silně pršet? Nebo se má dokonale synchronizovat s počasím? Vytváření apletů IFTTT („If This, Then That“, tedy „Pokud tohle, pak támhle“) je zdarma a jejich používání je snadné.
 • Automower Connect - Vychutnejte si pohodlí dálkového ovládání ze smartphonu pomocí aplikace Husqvarna Automower Connect. Mimo jiné můžete robotickou sekačku Husqvarna spravovat a monitorovat, měnit její nastavení a získat snadný přístup k informacím a tipům, díky nimž bude údržba trávníku bezstarostná. V závislosti na modelu je k dispozici mobilní připojení, připojení Wi-Fi a Bluetooth.
 
 • Ochrana proti krádeži pomocí GPS - Sekačka je vybavena modulem GPS pro sledování aktuální polohy sekačky, které minimalizuje riziko krádeže. Do vašeho zařízení budou prostřednictvím aplikace Automower Connect zasílána oznámení, díky nimž budete vždy vědět, kde se sekačka nachází.
 • GeoFence - Pokud sekačka opustí vymezenou oblast, budete na to v aplikaci upozorněni, čímž se minimalizuje riziko krádeže. Pomocí aplikace Automower Connect jednoduše definujte oblast GeoFence a vždy budete vědět, kde se sekačka nachází.
 • Technologie Husqvarna AIM (Automower Inteligentní mapování) - využívá vestavěné GPS a senzory na vaší robotické sekačce k vytvoření virtuální mapy trávníku a také umožňuje řadu chytrých funkcí sekačky Automower. Virtuální mapa je viditelná v aplikaci Automower Connect, stejně jako ohraničující a naváděcí vodiče. S technologií AIM můžete aplikaci používat k vytváření pracovních oblastí s různou výškou sečení a různým plánem sečení (individuální nastavení pracovního času v jednotlivých pracovních oblastích) nebo k definování dočasně zakázaných zón. Sekačku Automower lze také sledovat v reálném čase pomocí Automower Connect.
 • Navigace s pomocí GPS - zajišťuje rovnoměrné sečení celé vaší zahrady. Nejprve systém vytvoří mapu trávníku, včetně míst instalace ohraničujícího a naváděcího vodiče. Sekačka Husqvarna Automower poté odpovídajícím způsobem upraví svůj vzor sečení, aby zajistila vynikající výsledek sečení.
 • Systematické sečení trávy v úzkých průchodech - Sekačku můžete nastavit tak, aby v úzkých průchodech automaticky změnila režim sečení z náhodného na systematický režim. Tím snížíte počet zatáček a nerovností, které se obvykle vyskytují v úzkých průchodech, a minimalizuje se tak riziko vyjetí kolejí a poškození trávníku.
 • Snadné čištění - Vnější a spodní část robotické sekačky můžete jednoduše omývat zahradní hadicí. Odnímatelný horní kryt a tělo pro snadné čištění a přístup.
 • Protimrazová ochrana - Robotická sekačka automaticky přerušuje plán sečení v mrazivých podmínkách a pomáhá tak chránit trávník.
 • Sekundární oblast - Pokud se váš trávník skládá ze dvou ploch, které nejsou propojeny průchodem pro sekačku, můžete nastavit vedlejší plochu. Chcete-li vytvořit vedlejší plochu, musíte intalovat ohraničující vodič tak, aby kolem této oblasti vytvořil ostrůvek. Po instalaci sekačku ručně přesunete do druhé oblasti a ta bude sekat po zvolenou dobu nebo do vybití akumulátoru.
 • Automower X-Line - je nejlépe vybavená řada, navržená pro ty, kteří chtějí špičkovou robotickou sekačku na trávu. Je vybavena balíčkem funkcí X-Line, včetně aplikace Automower Connect s GPS sledováním pro případ krádeže, navigací s pomocí GPS, LED světlomety, předním pryžovým nárazníkem a designem karoserie X-Line.
 • Vynikající interakce - Je kompatibilní se službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pro pohodlné hlasové ovládání a aktualizace stavu. To platí pro všechny modely sekaček Husqvarna Automower s mobilním připojením nebo připojením Wi-Fi, které umožňuje používat hlasové příkazy, jako je spuštění, zastavení a zaparkování, získávat aktualizace stavu sekačky pouhým dotazem na hlasového asistenta, používat jej v postupech IFTTT a využívat další možnosti. Pomocí aplikace Automower Connect můžete také robotickou sekačku integrovat do systému Gardena Smart System a provádět sečení a zavlažování společně.
 • Rewilding Mode - Režim Biodiverzita je navržen tak, aby do vaší zahrady vrátil přírodu. Po aktivaci automaticky vyčlení 10 % vašeho trávníku jako zónu biodiverzity. Sekačka Automower ponechá tuto oblast nedotčenou po libovolně dlouhou dobu. Vy přitom můžete kdykoli změnit její velikost a tvar nebo zónu přesunout či odstranit.
 • Funkce TargetHeight pro lepší kvalitu trávníku - Pro lepší kvalitu trávníku funkce TargetHeight snižuje automaticky výšku sečení z MAX na definovanou výšku po dobu 10 dnů.
 • FOTA - bezdrátová aktualizace firmware - Pomocí aplikace Automower Connect můžete snadno aktualizovat software a využívat nové funkce a aktualizace.
 • Elektricky ovládané nastavení výšky sečení - Elektrické nastavení výšky sečení umožňuje pohodlně nastavit požadovanou výšku pomocí aplikace Husqvarna Automower Connect. Toto nastavení je dostupné také v hlavní nabídce sekačky.
 • Timer podle počasí - Sekačka Husqvarna Automower umí svoji pracovní dobu přizpůsobit počasí, což znamená, že v době rychlého růstu trávy pracuje mnohem déle. Za slunečného a suchého počasí nebo ke konci sezóny seká kratší dobu - tím šetří trávník a zároveň se méně opotřebovává.
 • Automatické zvládání průchodůHusqvarna Automower automaticky rozpozná úzký průchod a projede i tím nejužším. Při průjezdu úzkými místy mění dráhu, aby nedocházelo k vyjetí nehezkých kolejí.
 • Kontrola vyváženosti - Automaticky detekuje a upozorní, pokud dojde k nevyváženosti žacího systému, aby byl zajištěn tichý a bezproblémový provoz. Nevyváženost může být způsobena chybějícími, dvojitě namontovanými nebo poškozenými břity.
 • Sečení po spirále - Pro efektivní sekání v oblastech s vysokou trávou lze aktivovat režimy sečení na místě nebo sečení po spirále. Když je aktivována funkce sečení po spirále, senzory žacího kotouče rozpoznají, když sekačka vjede do oblasti s vyšší trávou, a automaticky přepnou technologii sečení na systematický spirálový vzor. Režim Sečení na místě je určen pro rychlé sečení menší plochy s vyšší trávou. To je zvláště užitečné pro místa například pod zahradním nábytkem poté, co ho odstraníte. Umístěte sekačku na požadovanou plochu a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení přejde do automatického režimu.
 • Sečení na místě - Speciální režim pro rychlé posekání menší plochy s vyšší trávou. To je užitečné například při sečení v místech, kde stával zahradní nábytek a na jeho místě zbyla neposečená tráva. Sekačku umístěte na požadované místo a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení bude pokračovat v automatickém režimu.
 • 3 různá startovní místa - Rovnoměrný výsledek sečení po celém trávníku díky možnosti zahájit sečení na třech různých vzdálených místech podél patentovaného vodicího vodiče mimo nabíjecí stanici. Čím větší je travnatá plocha, tím lepší a důležitější je použít více výchozích bodů.
 • Nízké emise uhlíku - U tohoto výrobku si můžete být jisti, že během aktivního používání produkuje méně emisí uhlíku v porovnání s tradičním benzínovým výrobkem. Tento akumulátorový výrobek během používání nevypouští žádné emise CO2 a dokáže nabídnout výkon a kvalitu, které očekáváte od značky Husqvarna. Je však důležité si uvědomit, že emise CO2 vznikají během dalších fází životního cyklu výrobku, jako jsou výroba, nabíjení a likvidace po konci životnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Robotické sekačky Husqvarna
Záruka: 2 roky
Pohon: Akumulátorové
Systém pojezdu: Automatický (robotická sekačka)
Výška sekání: 20 - 55 mm
Doba dobíjení: 60 min
Doba provozu na 1 nabití: 50 min
Pracovní kapacita: 600 m2
Hmotnost: 9,7 kg
Max. sklon uvnitř prac. plochy: 40 %

Automower Connect

Sečení na místě a po spirále

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HSQ aut-dealer 2018 CZ-SK landscp

Husqvarna je celosvětovým výrobcem venkovního nářadí na stříhání a udržování trávníků, zahrad, lesů a parků a stavební mechanizace. Společnost byla založena v roce 1689 ve Švédsku a je jednou z nejstarších průmyslových firem na světě. Společnost sídlí ve městě Huskvarna v jižní části Švédska nedaleko Jönköpingu.