Elektrický tříkolový vozík SELVO 31000

Kód: S40508 S40644 S40653 S40735 Zvolte variantu
Pouze osobní odběr
Značka: SELVO
43 990 Kč 53 990 Kč 49 990 Kč 59 990 Kč od 43 990 Kč
Skladem více než týden více než týden více než týden Zvolte variantu
Varianta
Balancér SELVO 60V/48V pro gelové baterie ?

Tříkolový elektrický skútr se silným 1000W motorem. Ve variantách s gelovou nebo lithiovou baterií, případně s elektromagnetickou brzdou. Brzdy jsou 2 pákové nezávislé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tříkolový elektrický skútr Selvo 31000 je stabilní a snadno ovladatelný, hodí se i pro méně obratné osoby jako jsou senioři, osoby se zdravotním postižením apod. Využijete ho k návratu do aktivního života i k dojíždění do práce, na nákup, na procházku se psem atd. Na strojích si však plno zábavy užijí i čistě volnočasoví nadšenci. Tříkolky Selvo se nabízejí v různých variantách motoru, baterie a brzdy pro různě zdatné uživatele a různou životnost baterií. Vždy však s výjimečným silovým převodem, který hbitě a plynule reaguje na otočení rukojeti s ovladačem výkonu a to i ve velmi kopcovitém terénu nebo při rozjezdu z křižovatky. Pro méně zdatné osoby lze jednoduše snížit maximální rychlost a stroj se tak stává bezpečným i pro ty, kteří se jinak bojí jízdy na jakémkoliv vozidleNevadí, že neumíte jezdit na kole, nemusíte držet rovnováhu. Stabilitu zajišťuje široký rozchod zadních kol, kvalitní odpružení a pneumatiky. I tak ale bez problému projedete běžnými dveřmi o šířce 80cm. Díky designu připomínajícímu motocykl si budete připadat důstojně a stylově i v provozu. Vozidlo je certifikováno jako jízdní kolo a v provozu se tak pohybujete jako cyklista se všemi povinnostmi a náležitostmi, které pro cyklisty platí. Výbava jako je zamykatelný úložný box a odkládací prostor na drobnosti jistě také přijdou vhod každému uživateli, ať už na nákup nebo výlet.

Selvo 31000

Základní model se soustavou 5 speciálních trakčních gelových baterií bez balancéru. Pro jízdu delší než jednotky kilometrů je doporučeno přikoupit balancer k prodloužení životnosti baterií. Dojezd na jedno nabití až 55 km ( v závislosti na fyzikálních vlivech). Brzdy se aktivují ručně brzdovými pákami na řídítkách podobně jako u běžných skútrů. Tento model nemá automatickou brzdu. Baterii pro nabíjení nelze vyjmout, dobíjí se připojením nabíječky přímo na skútr.

Selvo 31000Li "lithium"

Varianta s kvalitní lithiovou baterií (LiFePO4), která nabízí až 10x delší životnost ( 3000 - 5000 nabíjecích cyklů) a je možné ji vyjmout ze stroje a nabíjet zvlášť v domácnosti. Pokud plánujete cestování v desítkách kilometrů nebo chcete ušetřit na výměně baterií, volte tuto variantu. Dojezd na jedno nabití až 55 km ( v závislosti na fyzikálních vlivech). Brzdy se aktivují ručně brzdovými pákami na řídítkách podobně jako u běžných skútrů. Tento model nemá automatickou brzdu. Tato varianta je navíc osazena velmi účinnými LED světly. 

Selvo 31000EB "el.brzda"

Varianta s automatickou (elektromagnetickou) brzdou a se soustavou 5 speciálních trakčních gelových olověných baterií bez balancéru. Baterii pro nabíjení nelze vyjmout, dobíjí se přímo na skútru. Brzdy jsou u tohoto modely 3 nezávislé z nichž jedna je automatická (elektromagnetická) brzda, která vozík zastaví při puštění akcelerátoru (plynu). Výjimečně ladně a bez couvnutí se rozjedete také v kopci, kde vás tato brzda doslova "podrží" než přidáte "plyn" a rozjedete se. Vozík je ale vybaven i dvěma dalšími brzdami, které se ovládají pákami na řídítkách. Umožní vám tak zastavit s mnohem kratší brzdnou drahou díky možnosti okamžitě kola zablokovat. Všechny tyto 3 brzdy jsou nezávislé, proto je i v případě závady zachována maximální bezpečnost. Dojezd na jedno nabití až 50 km ( v závislosti na fyzikálních vlivech).

 Selvo 31000Li-EB

Nejvyšší výbava a kombinace předchozích variant. 1000W motor se silovým převodem, lithiová vyjímatelná baterie (lze vyjmout a nabíjet zvlášť) a automatická (elektromagnetická) brzda. Ideální pokud potřebujete cestovat v desítkách kilometrů a zároveň si užívat komfort automatické brzdy. Tato varianta je navíc osazena velmi účinnými LED světly.

Proč použít balancér?

Dojezd na nabití je orientační hodnota úplného maxima při nové baterii a ideálních podmínkách. Mezi všemi výrobci je zvykem uvádět tuto maximální hodnotu, reálný dojezd je však kratší vlivem kopcovitosti terénu, zatížení, akcelerací, teploty a také kondice baterie. Baterie je potřeba chápat jako spotřební materiál výrobku, který je nutné po spotřebování vyměnit. Doba spotřebování přitom vždy závisí na údržbě a zacházení s baterií. Zejména platí, že čím méně se baterie vybijí, tím mají delší životnost v počtu cyklů. Olověná baterie tak může mít 1000 cyklů ale třeba i jen 100 nebo méně. Nejdůležitější rady k olověným bateriím jsou: 1.) nabíjet ihned po sebemenším vybití do plna 2.) co nejméně vybíjet, nikdy víc než 80% 3.) balancovat baterie vždy po větším vybití (rozhodně pokud je pod 50%), tedy vyrovnávat hladiny jednotlivých baterií uvnitř stroje. K tomuto je ideální automatický balancér, který vyrovnává baterie automaticky a stále.

 Hmotnost  90 až 110 kg dle varianty
 Rozměry   150 x 70 x 105 cm
 Maximální rychlost  25 km/h
 Dojezd  až 55 km
 Motor  1000W (bezkartáčkový motor, silový převod)
 Baterie  60V 20AH (5*12V 20Ah)(1200Wh)
Čas dobíjení 6 - 8 hodin
Brzdy 2 nezávislé bubnové brzdy
 Nosnost 150 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrická vozidla
Záruka: 24
Výstupní výkon: 1000W
Hmotnost: 90 kg

SELVO 31000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: