Jak ze sekačky udělat sněhovou frézu?

Zdroj: Vari.cz


  Překvapila Vás sněhová kalamita i ve středních polohách? Zvažujete nákup sněžné frézy, ale bojíte se, že ji využijete jen několik dní v roce? Budťe chytří a přemýšlejte, kupte si sekačku, ze které snadno uděláte sněžnou frézu. Poradíme Vám jak na to.

 

 Ve středních polohách, kde sněhu moc nepadá, ale přesto může zazlobit, je výhodné vlastnit stavebnicový systém, který lze používat po celý rok.


   Nejrozšířenějším malotraktorem v ČR je VARI Systém, který je postavený na konceptu pouze dvou převodovek a jedné pohonné jednotky HONDA. Princip je velmi jednoduchý, pro aktivní příslušenství jako je sečení trávy, mulčovaní, zametání či sněžnou frézu potřebujete kompaktní stroj, se kterým se všude vejdete a snadno otočíte, proto VARI má malou převodovku DSK 316 s aktivním vývodem, ke které můžete jmenované příslušenství velmi rychle a to v řádu vteřin snadno bez použití 40 LET NA TRHUnářadí připojit, vše nasunete do upínacího nosu a zajistíte rychloupínákem, pohon veškerého příslušenství je řešen hřídelí a uhlovými převody v olejové lázni, tak jak je zvykem u velké zemědělské techniky. Vari nepoužívá žádné klínové řemínky, nepotřebujete žádné klíče či dokupovaní redukčních řemenic tak jako u kompromisních kultivátorů, které se marně snaží dostihnout geniálně jednoduchý systém VARI a to nemluvíme o životnosti, která je zvláště v této době velice aktuální, Vari je tu již 40let.


  

1 MOTOR STAČÍ PRO 2 PŘEVODOVÉ SKŘÍNĚ


   

sněžná fréza dvoustupňová SF-55Velmi důležité v zimě je, že VARI na rozdíl od konkurence používá  DVOUSTUPŇOVOU sněžnou frézu, tedy pomaloběžný šnek a vysokootáčkový ventilátor, takže efektivita práce a odhoz sněhu se blíží jednoučelovým dvoustuňovým  frézám kategorie 6HP. Připojení frézy je otázkou okamžiku, zasunete a zajistíte to je celé.

  
 

sekačka bubnová SAMSON 56Mimo zimní sezonu používáte malotraktor pro sečení vysoké nebo i nízké trávy a užíváte si snadnou výměnu příslušenství, stejně tak pohodlně jako u sněžné frézy. Dá se říci, že ze sekačky máte sněžnou frézu a z frézy zase rychle sekačku.


 
 

Když sněhu není tolik, aby bylo nutné použít sněžnou frézu, na stejnou převododovku připojíte radlici nebo zametací kartáč šíře záběru 100cm a můžete opět pohodlně uklízet. Veškeré aktivní příslušenství k VARI je úžasně skladné, takže vám nebude nikde překážet a i přeprava celé stavebnice je jednoduchá, protože stroj jde vždy rychle rozložit na 3 části, které v jednom člověku snadno přenesete, naložíte do  osobního auta a rychle opět sestavíte. Motor s řídítky a spojkou váží pouze 34kg, převodovka DSK 316 váží 25kg, a třeba disková sekačka SAMSON 56 váží 39kg, sněžná fréza se záběrem 55cm váží 40kg.


 malotraktor s širokým příslušenstvím

  
Jak jsme již zmínili, VARI je postavené pouze na dvou převodovkách. Pro práce na poli nebo na tahání vozíku je určena DSK 317, jedná se o 3 rychlostní převodovku ze zpátečkou s řazením pákou jako u auta. Žádné přehazovaní řemene, žádné pracné sundávání krytů. Než u kultivátoru přenastavíte rychlost, s VARI jste už dávno v lese nebo na poli a čas jsou PENÍZE.

 

Malotraktor s vozíkem

 

Převodovku DSK 317 využijete i v zimě, lze k ní připojit stejná radlice jako k malé převodovce, nebo s pomocí vozíku ANV 350 provádět posyp třeba pískem.


 

 

 
 

A co obsluha? VARI má automatickou spojku, která citlivě a bez rázů uvede stroj plynule do pohybu a co je důležité, nemusíte neustále držet nepohodlnou páku jako u řemenového kultivátoru, která pouze tlačí do dlaně.