Jak ušetřit drahocenné hodiny při práci na zahradě?

Všichni bychom chtěli, aby byla naše zahrada výsostným místem odpočinku. Bez práce ale nejsou koláče. Potřebná údržba zabere i zkušenému zahrádkáři dlouhé hodiny. Paradoxně tak neustále pracujete proto, abyste si mohli na chvíli odpočinout a kochat se svým výtvorem. Zní to povědomě? Tak to bedlivě sledujte následující řádky. Máme pro Vás zaručený tip, jak si práci na zahrádce ulehčit.

Jednou nás stejně nahradí…

„Roboti budou jednou schopni dělat všechno lépe než my“. V některých odvětvích se již tento výrok amerického vizionáře Elona Muska naplnil. A naštěstí pro Vás údržba zahrady patří mezi ně! Poslední dobou probíhá revoluce v sekání trávy vedená technologicky vyspělými automatickými sekačkami na trávu. Pryč jsou totiž časy, kdy jste při koupi robotické sekačky museli zvažovat kompromisy mezi cenou, výkonem a naváděním pohybu po zatravněné ploše. V nabídce výrobců nyní naleznete spolehlivé, energeticky efektivní stroje za příznivé ceny.

 

robot-161368_960_720
Naši roboti Vám na zahradě rádi pomohou

 

Jak to všechno funguje?

Stačí jen Vašemu robotickému příteli nastavit meze pohybu pomocí speciálního hraničního kabelu. Ten je možné umístit i pod zatravnění, aby nenarušoval estetiku Vaší zahrady. Poté už můžete v klidu odpočívat a sledovat automatickou sekačku, pečlivě upravuje trávník. Při sekání si můžete bez obav dát šlofíka nebo jít na procházku, moderní stroje jsou totiž chráněné před krádeží PIN kódem a alarmem, který odláká jakékoliv zvědavé ruce.

 Automower_park

Robotické sekačky jsou tiché a neruší Vás při odpočinku

 

Jaké jsou další výhody?

Kromě nezanedbatelné absence potřeby lidské práce má robotická sekačka na trávu ještě jednu hlavní výhodu. Pomáhám Vám trávník zcela zdarma hnojit. Stroj při každém přejezdu usekne ze stébla jen nepatrný kousek a rostlina tak ani po hodinách sekání není příliš zatížena zbytky. Tyto malé kousky pak fungují jako excelentní hnojivo pro zbytek porostu. V neposlední řadě pak berte v potaz, že jsou veškeré robotické sekačky napájeny vysokokapacitními bateriemi a jsou tak šetrné k životnímu prostředí.

 

nature-garden-grass-lawn
Dokonale zastřižený trávník můžete mít bez námahy každý den

 

Ale za kolik?!

Automatické sekačky McCulloch pořídíte za ceny kolem 20 000 Kč. Prémiové výrobky značky Husqvarna pak již od 50 000 Kč. Tyto ceny jsou pod úrovní drtivé většiny zahradních traktorů a riderů, které jsou automatickým sekačkám nejbližším konkurentem. Pokud tedy vlastníte zahradu do 400² a chcete si usnadnit zahrádkaření, jsou pro Vás robotické sekačky jasnou volbou.