Dvoutaktní benzín, míchání, poměr

Jak namíchat benzín do dvoutaktního motoru ?

aspen_fuelsLámete si hlavu nad tím, jaký poměr (standardně bývá 1:40 - 50 přesně v návodu stroje) oleje a benzínu namíchat, jaký použít olej a benzín do vaší motorové pily, křovinořezu, plotostřihu, mopedu, zahradní sekačky s 2T motorem ?

I když si namícháte vlastní směs správně, stále hrozí riziko přidření případně zadření stroje a to z důvodu vodnatění. Poté co necháte tuto směs buď v nádrži nebo v kanystru benzín ztrácí své mazací schopnosti.

Pro tento velký nedostatek Husqvarna vyvinula dvoutaktní a čtyřtaktní benzín ASPEN. Kromě toho, že se nemění jeho mazací schopnosti, nezatěžuje životní prostředí, nesmrdí a nekouří.

2T_5_litre_side_shotVýhody dvoutaktního (2t - dvoudobého) benzínu ASPEN

- můžete nechat ASPEN v nádrži i když se stroj delší dobu nepoužívá
- nemusíte míchat směs
- ASPEN zvyšuje výkon a prodlužuje životnost motoru.
- zároveň udržuje čistý spalovací prostor s méně usazeninami
- stroj jde snáze nastartovat, má hladší a kultivovanější chod

Aspen je i čtyřtaktní (4t - čtyřdobého) benzínje to speciální benzín pro čtyřtaktní spalovací motory, které se používají například v zahradních sekačkách, zahradních traktorech a riderech, rotačních kultivátorech, sněžných frézách, lodních motorech apod. ASPEN 4t udržuje ventily, písty a spalovací prostor motoru čistější, což má vliv na prodlouženou životnost a spolehlivost motoru. ASPEN 4t může být skladován po dlouhou dobu, aniž by byla ovlivněna jeho kvalita.

Alkylátový benzín je čistější benzín
Standardní benzín je vyráběn rafinací ropy a její jednotlivé frakce jsou upravované různými způsoby a následně jsou smíchány dohromady. Stručně řečeno, benzín není jedna substance (látka), ale směs několika substancí. Normální automobilový benzín distribuovaný na čerpacích stanicích obsahuje stovky různých substancí, každá má svoji funkci, a tyto substance mají vliv na zdraví lidí a na životní prostředí. Mnohé z těchto komponentů jsou lidskému zdraví škodlivé a poškozují také životní prostředí.

Alkylát (ASPEN) je vyráběn syntetickou cestou z čistého plynu, který se získává při rafinaci ropy. Výsledkem je velmi čistý benzín, který obsahuje pouze několik desítek substancí (látek), neobsahuje nebezpečné komponenty jako např. benzen, aromatické uhlovodíky, síru a krakové složky.

 

 

Zakoupit: Aspen 2t - 5l
   Aspen 2t - 1l

 

 

     Srovnávací tabulka

 

Aspen 2t/4t

Evropská norma benzin 95 Natural

Oktanové číslo RON

95

95

Oktanové číslo MON

92

85

Tlak par, kPa

55-65

70-100

Síra, ppm

2

150

Obsah aromatických uhlovodíků

0,1

30-42

Obsah Benzenu, v %

0,01

1

Obsah krakových složek, v %

0

5-18