Automower 450X NERA Husqvarna

Kód: 9705353-11
119 999 Kč –9 %
Automower 450X NERA Husqvarna
119 999 Kč –9 % 108 990 Kč
Skladem

Automower 450X NERA je výkonný model robotické sekačky pro členité travnaté plochy až 5000 m2, nerovný terén a svahy do 50 %. Bezdrátová instalace prostřednictvím aplikace Automower Connect a sady modulu Husqvarna EPOS umožňuje sekat trávník pomocí virtuálního ohraničení. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Husqvarna Automower 450X NERA je vysoce výkonná robotická sekačka ideální pro trávníky o ploše do 5 000 m². Bezdrátová instalace prostřednictvím aplikace Automower Connect a sady modulu Husqvarna EPOS (příslušenství) umožňuje přizpůsobit údržbu trávníku pomocí virtuálního ohraničení a nehrozí tudíž poškození vodiče.

Neplánované zastávky jsou omezeny díky technologii, která pomáhá sekačce vyhýbat se objektům. Díky virtuální mapě vytvořené prostřednictvím GPS lze řídit zóny Automower, které můžete snadno spravovat prostřednictvím mobilního telefonu, a vytváříte tak pracovní oblasti s různým nastavením a dočasné zakázané zóny. Sekačku 450X NERA můžete propojit s vaší chytrou domácností, takže můžete používat hlasové ovládání pomocí Alexa nebo Google Home či využít postupů IFTTT. 

Technické parametry
Velikost pracovní plochy 5000 m2
Posečená plocha za hodinu 210 m2
Maximální provozní doba za den 24 h
Maximální sklon svahu vnitřní plocha/u okraje 50 % / 25 %
Kapacita akumulátoru 7.5 Ah
Typická doba nabíjení 40 min
Průměrná doba sečení na jedno nabití 145 min
Šířka sečení 24 cm
Výška sečení 20 - 60 mm
Ohraničující vodič v balení 0 m
Náhradní žací břity 6 ks
Senzor zvednutí ANO
Typ ohraničení Vodič (virtuální jako příslušenství)
Řízení pomocí aplikace Automower Connect
Bezdrátové připojení Bluetooth, Celulární , Wi-Fi
GPS sledování ANO
Hmotnost 15 kg

 

Vlastnosti

 • Možnost instalace bez vodičů - Řada sekaček Automower NERA se systémem Husqvarna EPOS nabízí svobodu zcela přizpůsobitelné údržby trávníku díky vytvoření virtuálních hranic prostřednictvím satelitní technologie namísto fyzických vodičů.
 • Automower Zone Control s technologií AIM - Funkce Automower Zone Control umožňuje snadno vytvářet pracovní oblasti s různými nastaveními a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje větší kontrolu nad trávníkem, takže můžete pro každou oblast použít jiný plán a výšku sečení nebo robotické sekačce zabránit v sečení vybraných oblastí.
 • Detekce a vyhýbání se překážkám - Integrovaný radar pomáhá sekačce detekovat předměty a vyhýbat se jim, což snižuje riziko neplánovaných zastavení. Režim detekce snižuje rychlost a zmírňuje kolize a díky režimu vyhýbání sekačka odbočí a vyhne se nárazu.
 • Automower Connect - Vychutnejte si pohodlí dálkového ovládání ze smartphonu pomocí aplikace Husqvarna Automower Connect. Mimo jiné můžete robotickou sekačku Husqvarna spravovat a monitorovat, měnit její nastavení a získat snadný přístup k informacím a tipům, díky nimž bude údržba trávníku bezstarostná. V závislosti na modelu je k dispozici mobilní připojení, připojení Wi-Fi a Bluetooth.
 • Navigace s pomocí GPS - zajišťuje rovnoměrné sečení celé vaší zahrady. Nejprve systém vytvoří mapu trávníku, včetně míst instalace ohraničujícího a naváděcího vodiče. Sekačka Husqvarna Automower poté odpovídajícím způsobem upraví svůj vzor sečení, aby zajistila vynikající výsledek sečení.
 • Technologie Husqvarna AIM (Automower®Inteligentní mapování) - využívá vestavěné GPS a senzory na vaší robotické sekačce k vytvoření virtuální mapy trávníku a také umožňuje řadu chytrých funkcí sekačky Automower. Virtuální mapa je viditelná v aplikaci Automower Connect, stejně jako ohraničující a naváděcí vodiče. S technologií AIM můžete aplikaci používat k vytváření pracovních oblastí s různou výškou sečení a různým plánem sečení (individuální nastavení pracovního času v jednotlivých pracovních oblastích) nebo k definování dočasně zakázaných zón. Sekačku Automower lze také sledovat v reálném čase pomocí Automower Connect.
 • Vynikající interakce - Je kompatibilní se službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pro pohodlné hlasové ovládání a aktualizace stavu. To platí pro všechny modely sekaček Husqvarna Automower s mobilním připojením nebo připojením Wi-Fi, které umožňuje používat hlasové příkazy, jako je spuštění, zastavení a zaparkování, získávat aktualizace stavu sekačky pouhým dotazem na hlasového asistenta, používat jej v postupech IFTTT a využívat další možnosti. Pomocí aplikace Automower Connect můžete také robotickou sekačku integrovat do systému Gardena Smart System a provádět sečení a zavlažování společně.
 • Chytré připojení pomocí IFTTT - Pomocí funkce Chytrá propojení v aplikaci Automower Connect nebo vytvořením vlastních flexibilních postupů ve službě IFTTT můžete sekačku Automower ještě více integrovat do své chytré domácnosti. Chcete například, aby se sekačka zaparkovala, když se děti vrátí ze školy nebo když má podle předpovědi silně pršet? Nebo se má dokonale synchronizovat s počasím? Vytváření apletů IFTTT („If This, Then That“, tedy „Pokud tohle, pak támhle“) je zdarma a jejich používání je snadné.
 • Automower Access - Rozhraní Automower Access s barevným displejem ve vysokém rozlišení, ovládacím kolečkem a indikátory stavu nabízí plynulé a intuitivní ovládání sekačky. Designové provedení s ikonami se intuitivně integruje s aplikací Automower Connect a poskytuje jednoduché uživatelské prostředí.
 • Automower X-Line - Husqvarna Automower X-Line je naše nejlépe vybavená řada, navržená pro ty, kteří chtějí špičkovou robotickou sekačku na trávu. Je vybavena balíčkem funkcí X-Line, včetně aplikace Automower Connect s GPS sledováním pro případ krádeže, navigací s pomocí GPS, LED světlomety, předním pryžovým nárazníkem a designem karoserie X-Line.
 • Ochrana proti krádeži pomocí GPS - Sekačka je vybavena modulem GPS pro sledování aktuální polohy sekačky, které minimalizuje riziko krádeže. Do vašeho zařízení budou prostřednictvím aplikace Automower Connect zasílána oznámení, díky nimž budete vždy vědět, kde se sekačka nachází.
 • FOTA - bezdrátová aktualizace firmware - Pomocí aplikace Automower Connect můžete snadno aktualizovat software a využívat nové funkce a aktualizace.
 • Rewilding Mode - Režim Biodiverzita je navržen tak, aby do vaší zahrady vrátil přírodu. Po aktivaci automaticky vyčlení 10 % vašeho trávníku jako zónu biodiverzity. Sekačka Automower ponechá tuto oblast nedotčenou po libovolně dlouhou dobu. Vy přitom můžete kdykoli změnit její velikost a tvar nebo zónu přesunout či odstranit. 450X NERA potřebuje pro použití režimu Rewilding Mode instalaci ohraničujícího vodiče.
 • GeoFence - Pokud sekačka opustí vymezenou oblast, budete na to v aplikaci upozorněni, čímž se minimalizuje riziko krádeže. Pomocí aplikace Automower Connect jednoduše definujte oblast GeoFence a vždy budete vědět, kde se sekačka nachází.
 • Timer podle počasí - Sekačka Husqvarna Automower umí svoji pracovní dobu přizpůsobit počasí, což znamená, že v době rychlého růstu trávy pracuje mnohem déle. Za slunečného a suchého počasí nebo ke konci sezóny seká kratší dobu - tím šetří trávník a zároveň se méně opotřebovává.
 • Automatické zvládání průchodůHusqvarna Automower automaticky rozpozná úzký průchod a projede i tím nejužším. Při průjezdu úzkými místy mění dráhu, aby nedocházelo k vyjetí nehezkých kolejí.
 • Protimrazová ochrana - Robotická sekačka automaticky přerušuje plán sečení v mrazivých podmínkách a pomáhá tak chránit trávník.
 • Sečení na místě - Speciální režim pro rychlé posekání menší plochy s vyšší trávou. To je užitečné například při sečení v místech, kde stával zahradní nábytek a na jeho místě zbyla neposečená tráva. Sekačku umístěte na požadované místo a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení bude pokračovat v automatickém režimu.
 • Funkce TargetHeight pro lepší kvalitu trávníku - Pro lepší kvalitu trávníku funkce TargetHeight snižuje automaticky výšku sečení z MAX na definovanou výšku po dobu 10 dnů.
 • Sečení po spirále - Pro efektivní sekání v oblastech s vysokou trávou lze aktivovat režimy sečení na místě nebo sečení po spirále. Když je aktivována funkce sečení po spirále, senzory žacího kotouče rozpoznají, když sekačka vjede do oblasti s vyšší trávou, a automaticky přepnou technologii sečení na systematický spirálový vzor. Režim Sečení na místě je určen pro rychlé sečení menší plochy s vyšší trávou. To je zvláště užitečné pro místa například pod zahradním nábytkem poté, co ho odstraníte. Umístěte sekačku na požadovanou plochu a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení přejde do automatického režimu.
 • Profily - Vytvořte si několik profilů s individuálním nastavením, což usnadňuje používání sekačky na několika místech. Pojmenováním profilů a instalací si usnadníte přepínání mezi různými nastaveními přímo v menu sekačky.
 • Elektricky ovládané nastavení výšky sečení - Elektrické nastavení výšky sečení umožňuje pohodlně nastavit požadovanou výšku pomocí aplikace Husqvarna Automower Connect. Toto nastavení je dostupné také v hlavní nabídce sekačky.
 • Snadné čištění - Vnější a spodní část robotické sekačky můžete jednoduše omývat zahradní hadicí. Odnímatelný horní kryt a tělo pro snadné čištění a přístup.
 • Nízké emise uhlíku - U tohoto výrobku si můžete být jisti, že během aktivního používání produkuje méně emisí uhlíku v porovnání s tradičním benzínovým výrobkem. Tento akumulátorový výrobek během používání nevypouští žádné emise CO2 a dokáže nabídnout výkon a kvalitu, které očekáváte od značky Husqvarna. Je však důležité si uvědomit, že emise CO2 vznikají během dalších fází životního cyklu výrobku, jako jsou výroba, nabíjení a likvidace po konci životnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Husqvarna Automower
Záruka: 24
Pohon: Akumulátorové
Systém pojezdu: Automatický (robotická sekačka)
Doba dobíjení: 40 min
Doba provozu na 1 nabití: 145 min
Pracovní kapacita: 5000 m2
Hmotnost: 15 kg
Max. sklon uvnitř prac. plochy: 50 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HSQ aut-dealer 2018 CZ-SK landscp

Husqvarna je celosvětovým výrobcem venkovního nářadí na stříhání a udržování trávníků, zahrad, lesů a parků a stavební mechanizace. Společnost byla založena v roce 1689 ve Švédsku a je jednou z nejstarších průmyslových firem na světě. Společnost sídlí ve městě Huskvarna v jižní části Švédska nedaleko Jönköpingu.