Mulčovací sada 42cm - ABP1700 pro sekačky EGO

Kód: GA80023
1 790 Kč –17 %
Mulčovací sada ABP1700
1 790 Kč –17 % 1 479 Kč
do 3 dnů

Mulčovací sada je určena pro sekačku EGO LM1700E-SP o velikosti záběru 42cm.Sada se skládá ze speciálně tvarovaného mulčovacího nože a záslepkou komínku výhozu trávy do sběrného koše.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mulčovací sada je určena pro sekačku EGO LM1700E-SP o velikosti záběru 42cm.Sada se skládá ze speciálně tvarovaného mulčovacího nože a záslepkou komínku výhozu trávy do sběrného koše. Při sekání dochází díky mulčovacímu noži k drcení travních stébel na menší části bez nutnosti je vysávat a posílat směrem do sběrného koše. K tomu složí mulčovací ucpávka a nadrcená travní hmota zůstává v prostoru pod sekačkou a pěchuje se do travního podkladu.

U sekaček EGO si můžete zvolit hned několik způsobů likvidace travního porostu.
Buď budete trávník sekat a efektivně sbírat do sběrného koše, sekat a nechávat ležet bez sběru nebo bude sekačka posečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět ke kořenovému systému trávníku jako přirozené přírodní hnojivo a není nutné řešit problém kam s posekanou trávou.
 
Poslední uvedené verzi se říká mulčování. K tomu je ovšem nutné dodatečně sekačku opatřit tzv. mulčovací sadou, která se skládá ze speciálně tvarovaného mulčovacího nože a záslepkou komínku výhozu trávy do sběrného koše. Pro mulčování je nutné standardní sekací nůž nahradit mulčovacím a do komínku výhozu trávy nasunout mulčovací ucpávku. Při sekání dochází díky mulčovacímu noži k drcení travních stébel na menší části bez nutnosti je vysávat a posílat směrem do sběrného koše. K tomu slouží mulčovací ucpávka a nadrcená travní hmota zůstává v prostoru pod sekačkou a pěchuje se do travního podkladu.
 
Pokud byste potřebovali sekačkou opět trávu sbírat, je nutné mulčovací sadu demontovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství a náhradní díly
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: